OrigamiArt / Diagramy do druku

Diagramy do druku

W tym dziale znajdują się diagramy w wersji do druku autorów współpracujących z naszym serwisem oraz prace innych twórców, którzy zezwolili nam na ich zamieszczenie. Diagramy są wartością intelektualną, chronioną prawem autorskim, można z nich korzystać wyłącznie w celach niekomercyjnych.

Anioł / Angel

Rafał Sabat, 101813 downloads
Anioł
Model polecam robić z większych arkuszy niezbyt grubej, kolorowej tektury. Po złożeniu należy wymodelować figurkę.

I advise folding the model from larger square of not so thick coloured cardboard. After folding finishing touches should be given to the model.

Aniołek / Angel

Rafał Sabat, 41568 downloads
Aniołek
Aniołek świetnie sprawdza się jako ozdoba choinki. Będzie wyglądał jak prawdziwa bombka, gdy zrobicie go z metalizujacego papieru.

Actually model is a by-product of the other angel. It's easier but also very effective. Angel can be used as a christmas decoration especially when made from metallic paper.

Byk / Bull

Andrzej Pętlewski, 18615 downloads
Byk
Kolejny model do papierowego zwierzyńca.

Another model to a paper zoo.

Choinka / Christmas Tree

Artur Biernacki, 14740 downloads
Choinka
Choinka z bombkami na swięta

Choinki / Christmas tress

Elżbieta Udziela, 9408 downloads
Choinki
Dwie pierwsze choinki powstały w czasie świąt Bożego Narodzenia 2005 roku i są kontynuacją zaprezentowanych przed tymi świętami gwiazdek.

W tym roku postanowiłam połączyć choinkę z gwiazdką :)

Duch / Ghost

Łukasz Gadomer, 47041 downloads
Duch
Prosty i ciekawy model ducha.

Simple and interesting ghost

Hadrozaur / Hadrosaur

Andrzej Pętlewski, 22216 downloads
Hadrozaur
Hadrozaur, czyli dinozaur kaczodzioby, ma pyszczek daleki od kaczego, ale ogólnym wyglądem powinien cieszyć oko. Zresztą zachęcam do eksperymentów w pyskiem dinozaura: można go trochę zmodyfikować, m.in. zaokrąglić rozwierając papier oraz poszerzyć dolną szczękę.

Imperial Shuttle /

Rafał Sabat, 19116 downloads
Imperial Shuttle
Coś specjalnego dla wielbicieli Gwiezdnych Wojen - papierowa wersja pojazdu Imperial Shuttle.

Something special for Star Wars maniacs - a paper version of Imperial Shuttle

Irys / Iris

Andrzej Pętlewski, 98325 downloads
Irys
Diagram przedstawia lekko zmienioną wersję klasycznego irysa Origami.

The diagram presents slighty changed version of classic Origami iris.

Jajo obcego / Alien's egg

Mateusz Buśkiewicz 'Gladi', 15796 downloads
Jajo obcego
Jajo obcego, dla miłośników serii filmów Alien.

Somethingl for The Alien Saga maniacs - an egg of the alien

Kaczka / Duck

Tomasz Siwak, 9062 downloads
Kaczka
By kaczka wyglądała efektowniej polecamy użycie dwukolorowej kartki do składania.

Kormoran / Cormorant

Adam Szewczyk, 24316 downloads
Kormoran
Figurka kormorana jest moim pierwszym modelem jaki wymyśliłem, jednak nie należy do zbyt łatwych, dlatego nie polecam początkującym origamistom. Do składania najlepiej użyć papieru dwustronnie kolorowego, żeby uzyskać dziób i nogi w odmiennej barwie niż korpus. Duży wpływ na efekt końcowy ma odpowiednie wymodelowanie, ale to już inwencja twórcza kazdego składającego.

Kot / Cat

Aleksander Biestek, 5394 downloads
Kot
Prosty i przyjemny model. Moim zdaniem kartka 15cm na 15cm w zupełności wystarcza. Polecam zagiąć ogon żeby model był bardziej stabilny. Zachęcam do składania:)

Kura / Hen

Łukasz Gadomer, 53455 downloads
Kura
Całkiem łatwy model Kury. Polecamy początkujacym.

Quite easy hen model. Recommended for begginer folders.

Liść / Leaf

Rafał Sabat, 6081 downloads
Liść
Ostatnimi czasy zapałałem pasją składania róży z papieru. Z czasem i te trudniejsze zaczęły wyglądać po ludzku. Kiedyś miałem potrzebę zrobić dla kogoś kompletny model z łodygą i liśćmi. Trzeba było sobie poradzić bez internetu i książek i wymyślić coś swojego. Może komuś się spodoba.

Liść Miłorzębu / Biloba Leaf

Tomasz Siwak, 33979 downloads
Liść Miłorzębu
Na początku nie bardzo wiedziałem co mi powstało, jako listek miłorzębu chyba wygląda najładniej, a przy niewielkiej modyfikacji powstaje zgrabny rożek. Inne modyfikacje pozostawiam fantazji wykonawcy.

At the beginning I actually didn't know what I got. I think it looks the best as a biloba leaf, and after a slight modification it can be a svelte horn. I'm leaving further modifications to the folder's imagination.

Lis / Fox

Aleksander Biestek, 7988 downloads
Lis
Lis wymyślony na podstawie modeli moich kotów. Model polecam składać z kartki 15cm na 15cm.

Listek / Leaf

Grzegorz Bubniak, 20436 downloads
Listek
Listek z bazy żurawia. Można wykorzystać np. do róży.

A leaf from a bird base. You can use it with a rose, for instance.

Mapa Polski / Map of Poland

Tomasz Siwak, 21316 downloads
Mapa Polski
Bardzo łatwe i ekspresowe wykonanie. Dodatkowo widać promyczek wychodzący z okolic Krakowa (a może Kielc?). Można utworzyć z niej formę 2-D (poprzez odgięcie spodu - ciągnąc za Bieszczady - ale to może być już męczące).

Maska diabła / Devil's mask

Łukasz Gadomer, 16070 downloads
Maska diabła
Figurka ta nie jest trudna, lecz mimo to powinna cieszyć oko. Polecam tym, co nie posiadają dużej wprawy w zabawach z papierem.

Mikołaj / Santa Claus

Nicolas Terry, 16553 downloads
Mikołaj
Mariusz Gąsiorowski nawiazał w imieniu redakcji serwisu przyjacielskie stosunki z znanym kreatorem Nikolasem Terrym. Dzieki temu mozemy zamieścic autorski diagram Nikolasa.

Morski żółw / Sea Turtle

Andrzej Pętlewski, 17802 downloads
Morski żółw
Model wymaga wprawy w zmaganiach z papierem, ale przy udanym wymodelowaniu żółw wygląda bardzo dobrze.

Model requires some skills from folder. After appropriate modelling model looks quite good.

Motyl - zakładka / Butterfly bookmark

Grzegorz Bubniak, 61873 downloads
Motyl - zakładka
Motylka można wykorzystać jako narożną zakładkę do książki. Zapraszam do składania.

Butterfly can be used as a corner bookmark. Enjoy!

Mrówka / Ant

Piotr Pluta, 38179 downloads
Mrówka
Diagram powstawał z przerwami około dwóch tygodni. Mam nadzieję, że model nie sprawi nikomu większych trudności, a efekt końcowy zadowoli nawet wybrednych.

Although I folded that model in 2004, I diagrammed it after three months. I hope that the model won't turn out difficult, and that the final effect will satisfy even the most fastidious.

Orzeł przedni / Eagle

Tomasz Siwak, 60396 downloads
Orzeł przedni
wreszcie doczekał się diagramu (jako pierwszy mój model!), z niewielkimi poprawkami w obecnym kształcie. Figurce tej poświęciłem najwięcej czasu - ładnych parę lat i myślę że ładna ....

At last the diagram of my first model is available. I devoted a few years to it and I think it looks good....

Papuga / Parrot

Rafał Sabat, 9705 downloads
Papuga
Przedstawiam dzisiaj jeden z moich niedawno wymyślonych modeli - papugę. Model jest stosunkowo łatwy i mam ndzieję, ze dobrze rozrysowany. Gdyby były jakieś błedy lub ktoś miałby problem to proszę pisać postaram się pomóc.

Pegaz / Pegasus

Beleslaw Gargol, 3980 downloads
Pegaz
Zapraszam do składania papierowego pegaza

Piesek / Dog

Monika Bońka, 30566 downloads
Piesek
Polecam wszystkim początkującym origamistom tę nieskomplikowaną figurkę pieska, która - szczerze mówiąc powstała przypadkiem z przekształcenia ducha. Zachęcam tym samym do tworzenia własnych kombinacji istniejących już figurek, ponieważ z doświadczenia wiem, jak cieszą efekty i jak to mobilizuje do dalszego składania i tworzenia. By zrobić ucho z drugiej strony należy przeciąc papier.

Ptasia zakładka / Bird bookmark

Marcin Fengler, 14227 downloads
Ptasia zakładka
I znowu nie miałeś serca odmówić tej ślicznej dziewczynie, która rozdawała ulotki? W panice rozglądasz się w tramwaju, czym by tu założyć stronę w czytanej książce, gdy zbliżasz się do swojego przystanku? Mam przyjemność zaproponować skromną zakładkę z origami - kolorowe ptaki wystające z brzegu książki poprawiają humor... Nawet jeśli jest to książka do fizyki...

Pudełko / Box

Rafał Sabat, 721 downloads
Pudełko
Pudełko powstaje z dwóch kartek A4. Ważna jest dokładność i zachowanie proporcji. Może nie jest to tak wyszukany model jak japońskie pudełka ale może komuś spodoba się i ta prostota.

Pudełko palmowe / Box

Piotr Krychowski, 29776 downloads
Pudełko palmowe
Pudełko wymyslilem je bawiac sie baza trojkat (bomba wodna) w czasie jednego spotkania PCO.To pudelko jest zadedykowane mojej dziewczynie: Ani Ostrowskiej,gdyz sie jej bardzo spodobalo;).

I created that box while doodling with waterbomb base during one meeteng of Polish Origami Center. The box is dedicated to my girlfriend Ania Ostrowska, who liked it very much.

Pudełko z sercami / Box with hearts

Bolesław Gargol, 51784 downloads
Pudełko z sercami
Przepis na miłą niespodziankę: złóż to pudełko, włóż do niego prezent oraz trochę serca a następnie podaruj to wszystko bliskiej Ci osobie

A recipe for a nice surprise: Fold the box, put inside a gift and a little of Your heart and give that all to a your close person

Serce / Heart

Bolesław Gargol, 7114 downloads
Serce
Kolejne papierowe serce, które proponuję do składania wygląda prawie jak monolit. Kiedy złożysz go z grubszego papieru będzie lekko wypukłe, co w połączeniu z jego kilkuwarstwową grubością trzymany w ręku zyska wrażenie czegoś solidnego, prawie jak miłość, którą wyraża. Optymalnym formatem do jego składania jest kwadrat 15x15 cm, otrzymujemy z niego model 7 x 7,5 cm.

Serce / Heart

Ela Udziela, 50551 downloads
Serce
Serduszko można wykorzystać jako zakładkę do książki, do zdobienia kartek okolicznościowych oraz do dekoracji pomieszczeń. Jeżeli jest potrzebna duża ilość serduszek to możemy składać je z prostokąta o proporcjach 1:4. Wówczas składanie rozpoczynamy od kroku 2.

The heart can be used as a bookmark, for decorating cards or for decorating rooms. If you need more hearts you can fold them from the recangle 1:4. In this case you have to start folding from step 2.

Serce łabędzie /

Bolesław Gargol, 15428 downloads
Serce łabędzie
Prawdopodobnie każdy z nas przycinając kwadrat z formatu A4 wyrzucał do śmieci zbędny pasek o wymiarach 210 na 87 mm. Jednak można z tym paskiem coś zrobić - ja złożyłem z niego serce-łabędzia, które z obu stron jest identyczne. Nie muszę dodawać, że figurka ta może służyć jako dodatek do walentynkowego prezentu

Serduszko z kopertą / Heart with envelope

Grzegorz Bubniak, 34711 downloads
Serduszko z kopertą
Dla zakochanych :)
Więcej zdjęć w galerii.

For those in love.
More pictures in the gallery.

Szczeniak / Puppy

Andrzej Pętlewski, 26172 downloads
Szczeniak
Sympatyczny szczeniaczek w wersji do pobrania.

Cute puppy!

Twarz Creepera / Creeper’s face

Marcin Wołoszyn, 5299 downloads
Twarz Creepera
Model twarzy creepera z gry Minecraft. Zaleca się składanie z kartki dwukolorowej - najlepiej zielono-czarnej, formatu 15x15 lub 20x20 cm.

Face of Minecraft's infamous creeper. I recommend folding from two-coloured paper - best effect is achieved form green-black combination. Size: 15x15 or 20x20 cm.

Walentynka / Valentine envelope

Artur Biernacki, 23427 downloads
Walentynka
Model wymyśliłem z okazji Walentynek, pierwszy egzemplarz otrzymała ta jedyna... Przyjemnego składania.

Walentynka / Valentine envelope

Bolesław Gargol, 4475 downloads
Walentynka
Zakochani wiedzą jak wyrazić swoje uczucia, m.in. przez napisanie wiersza lub innego tekstu "lirycznego". A kiedy go już napiszą, to dobrze jest zapakować go do koperty, która w sposób wizualny podkreśli ich intencje. Wychodząc naprzeciw potrzebom serca, proponuję złożenie koperty z.. sercem. Składającym życzę udanego efektu końcowego i miłych chwil z ukochaną osobą w dniu św. Walentego.

Welociraptor / Velociraptor

Rafał Sabat, 6484 downloads
Welociraptor
Welociraptor był drapieżnym teropodem (dinozaurem dwunożnym) o dużym mózgu, i potężnych szczękach. Zapraszam do składania doświadczonych origamistów.

Wizytownik /

Bolesław Gargol, 18165 downloads
Wizytownik
Wizytownik ten ma już 10 lat i 5 kieszeni. Gdy wykonasz go z formatu A4 będzie idealnie pasował do typowego wymiaru wizytówek i kart kredytowych.

Zakładka w kształcie słonia / Elephant bookmark

Grzegorz Bubniak, 18596 downloads
Zakładka w kształcie słonia
Do stworzenia zakładki zostałem zainspirowany przez "zakładkowy" wątek na angielskiej liście dyskusyjnej origami.

To create that bookmark I was inspired by a thread concerning origami bookmarks which appeared on Origami Mailing List.

Zielony Smok / Green Dragon

Piotr Pluta, 10313 downloads
Zielony Smok
Figurka Zielonego Smoka powstała właściwie z przypadkowo złożonej bazy. Wykończenie modelu i osiągniecie takiego kształtu tez nie kosztowało mnie wiele pracy. Z samej figurki jestem natomiast bardzo zadowolony. Zawsze chciałem złożyć jakiegoś ciekawego smoka.

The Green Dragon was actually made from base, which wasn't folded particularly for this model another paper experiment. Final shaping didn't take me a lot of time, nor work.

Złamane serce / Broken heart

Marcin Wołoszyn, 8156 downloads
Złamane serce
Zapraszam do składania mojego, jak do tej pory jedynego autorskiego modelu - złamanego serca. Podczas projektowania, skupiłem się głównie na uwydatnieniu jego najbardziej charakterystycznego elementu - pęknięcia. Do wykonania polecam więc, nie bez przyczyny, kartkę dwukolorową.

Informacja o prawach autorskich

Zabronione jest zamieszczanie diagramów przedstawionych modeli i publikowanie ich na innych stronach www, w formie drukowanej i elektronicznej bez uprzedniej zgody autora. Autor nie zezwala na opracowanie dzieła w postaci filmu instruktarzowego lub foto-diagramu. Wykorzystywanie przedstawionych na stronie modeli w celach komercyjnych wymaga podpisania z autorem stosownej umowy licencyjnej zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie praw autorskich.

Copyright note

Publishing diagrams or photos of presented models on other websites, in either printed or electronic form, is forbidden, without the authors' explicit permission. Authors do not allow exposing their artwork either as instructional films or photo-diagrams.

Making use of models and/or diagrams published on the website for commercial purposes, requires signing a proper licence agreement with the author, with respect to the copyright protection act, currently in force.
Silnik Silnik galerii i diagramów © Łukasz AdamczykOrigamiArt