OrigamiArt / Diagramy do druku

Diagramy do druku

W tym dziale znajdują się diagramy w wersji do druku autorów współpracujących z naszym serwisem oraz prace innych twórców, którzy zezwolili nam na ich zamieszczenie. Diagramy są wartością intelektualną, chronioną prawem autorskim, można z nich korzystać wyłącznie w celach niekomercyjnych.

Choinki / Christmas tress

Elżbieta Udziela, 9382 downloads
Choinki
Dwie pierwsze choinki powstały w czasie świąt Bożego Narodzenia 2005 roku i są kontynuacją zaprezentowanych przed tymi świętami gwiazdek.

W tym roku postanowiłam połączyć choinkę z gwiazdką :)

Anioł / Angel

Rafał Sabat, 101759 downloads
Anioł
Model polecam robić z większych arkuszy niezbyt grubej, kolorowej tektury. Po złożeniu należy wymodelować figurkę.

I advise folding the model from larger square of not so thick coloured cardboard. After folding finishing touches should be given to the model.

Mrówka / Ant

Piotr Pluta, 38137 downloads
Mrówka
Diagram powstawał z przerwami około dwóch tygodni. Mam nadzieję, że model nie sprawi nikomu większych trudności, a efekt końcowy zadowoli nawet wybrednych.

Although I folded that model in 2004, I diagrammed it after three months. I hope that the model won't turn out difficult, and that the final effect will satisfy even the most fastidious.

Maska diabła / Devil's mask

Łukasz Gadomer, 16060 downloads
Maska diabła
Figurka ta nie jest trudna, lecz mimo to powinna cieszyć oko. Polecam tym, co nie posiadają dużej wprawy w zabawach z papierem.

Jajo obcego / Alien's egg

Mateusz Buśkiewicz 'Gladi', 15786 downloads
Jajo obcego
Jajo obcego, dla miłośników serii filmów Alien.

Somethingl for The Alien Saga maniacs - an egg of the alien

Duch / Ghost

Łukasz Gadomer, 47025 downloads
Duch
Prosty i ciekawy model ducha.

Simple and interesting ghost

Kura / Hen

Łukasz Gadomer, 53306 downloads
Kura
Całkiem łatwy model Kury. Polecamy początkujacym.

Quite easy hen model. Recommended for begginer folders.

Hadrozaur / Hadrosaur

Andrzej Pętlewski, 22141 downloads
Hadrozaur
Hadrozaur, czyli dinozaur kaczodzioby, ma pyszczek daleki od kaczego, ale ogólnym wyglądem powinien cieszyć oko. Zresztą zachęcam do eksperymentów w pyskiem dinozaura: można go trochę zmodyfikować, m.in. zaokrąglić rozwierając papier oraz poszerzyć dolną szczękę.

Byk / Bull

Andrzej Pętlewski, 18601 downloads
Byk
Kolejny model do papierowego zwierzyńca.

Another model to a paper zoo.

Morski żółw / Sea Turtle

Andrzej Pętlewski, 17772 downloads
Morski żółw
Model wymaga wprawy w zmaganiach z papierem, ale przy udanym wymodelowaniu żółw wygląda bardzo dobrze.

Model requires some skills from folder. After appropriate modelling model looks quite good.

Szczeniak / Puppy

Andrzej Pętlewski, 26147 downloads
Szczeniak
Sympatyczny szczeniaczek w wersji do pobrania.

Cute puppy!

Irys / Iris

Andrzej Pętlewski, 98297 downloads
Irys
Diagram przedstawia lekko zmienioną wersję klasycznego irysa Origami.

The diagram presents slighty changed version of classic Origami iris.

Mikołaj / Santa Claus

Nicolas Terry, 16549 downloads
Mikołaj
Mariusz Gąsiorowski nawiazał w imieniu redakcji serwisu przyjacielskie stosunki z znanym kreatorem Nikolasem Terrym. Dzieki temu mozemy zamieścic autorski diagram Nikolasa.

Aniołek / Angel

Rafał Sabat, 41513 downloads
Aniołek
Aniołek świetnie sprawdza się jako ozdoba choinki. Będzie wyglądał jak prawdziwa bombka, gdy zrobicie go z metalizujacego papieru.

Actually model is a by-product of the other angel. It's easier but also very effective. Angel can be used as a christmas decoration especially when made from metallic paper.

Imperial Shuttle /

Rafał Sabat, 19092 downloads
Imperial Shuttle
Coś specjalnego dla wielbicieli Gwiezdnych Wojen - papierowa wersja pojazdu Imperial Shuttle.

Something special for Star Wars maniacs - a paper version of Imperial Shuttle

Zakładka w kształcie słonia / Elephant bookmark

Grzegorz Bubniak, 18581 downloads
Zakładka w kształcie słonia
Do stworzenia zakładki zostałem zainspirowany przez "zakładkowy" wątek na angielskiej liście dyskusyjnej origami.

To create that bookmark I was inspired by a thread concerning origami bookmarks which appeared on Origami Mailing List.

Pudełko palmowe / Box

Piotr Krychowski, 29764 downloads
Pudełko palmowe
Pudełko wymyslilem je bawiac sie baza trojkat (bomba wodna) w czasie jednego spotkania PCO.To pudelko jest zadedykowane mojej dziewczynie: Ani Ostrowskiej,gdyz sie jej bardzo spodobalo;).

I created that box while doodling with waterbomb base during one meeteng of Polish Origami Center. The box is dedicated to my girlfriend Ania Ostrowska, who liked it very much.

Serce / Heart

Bolesław Gargol, 7085 downloads
Serce
Kolejne papierowe serce, które proponuję do składania wygląda prawie jak monolit. Kiedy złożysz go z grubszego papieru będzie lekko wypukłe, co w połączeniu z jego kilkuwarstwową grubością trzymany w ręku zyska wrażenie czegoś solidnego, prawie jak miłość, którą wyraża. Optymalnym formatem do jego składania jest kwadrat 15x15 cm, otrzymujemy z niego model 7 x 7,5 cm.

Orzeł przedni / Eagle

Tomasz Siwak, 60367 downloads
Orzeł przedni
wreszcie doczekał się diagramu (jako pierwszy mój model!), z niewielkimi poprawkami w obecnym kształcie. Figurce tej poświęciłem najwięcej czasu - ładnych parę lat i myślę że ładna ....

At last the diagram of my first model is available. I devoted a few years to it and I think it looks good....

Liść / Leaf

Rafał Sabat, 6038 downloads
Liść
Ostatnimi czasy zapałałem pasją składania róży z papieru. Z czasem i te trudniejsze zaczęły wyglądać po ludzku. Kiedyś miałem potrzebę zrobić dla kogoś kompletny model z łodygą i liśćmi. Trzeba było sobie poradzić bez internetu i książek i wymyślić coś swojego. Może komuś się spodoba.

Lis / Fox

Aleksander Biestek, 7915 downloads
Lis
Lis wymyślony na podstawie modeli moich kotów. Model polecam składać z kartki 15cm na 15cm.

Liść Miłorzębu / Biloba Leaf

Tomasz Siwak, 33968 downloads
Liść Miłorzębu
Na początku nie bardzo wiedziałem co mi powstało, jako listek miłorzębu chyba wygląda najładniej, a przy niewielkiej modyfikacji powstaje zgrabny rożek. Inne modyfikacje pozostawiam fantazji wykonawcy.

At the beginning I actually didn't know what I got. I think it looks the best as a biloba leaf, and after a slight modification it can be a svelte horn. I'm leaving further modifications to the folder's imagination.

Mapa Polski / Map of Poland

Tomasz Siwak, 21303 downloads
Mapa Polski
Bardzo łatwe i ekspresowe wykonanie. Dodatkowo widać promyczek wychodzący z okolic Krakowa (a może Kielc?). Można utworzyć z niej formę 2-D (poprzez odgięcie spodu - ciągnąc za Bieszczady - ale to może być już męczące).

Pudełko z sercami / Box with hearts

Bolesław Gargol, 51771 downloads
Pudełko z sercami
Przepis na miłą niespodziankę: złóż to pudełko, włóż do niego prezent oraz trochę serca a następnie podaruj to wszystko bliskiej Ci osobie

A recipe for a nice surprise: Fold the box, put inside a gift and a little of Your heart and give that all to a your close person

Kot / Cat

Aleksander Biestek, 5357 downloads
Kot
Prosty i przyjemny model. Moim zdaniem kartka 15cm na 15cm w zupełności wystarcza. Polecam zagiąć ogon żeby model był bardziej stabilny. Zachęcam do składania:)

Serce / Heart

Ela Udziela, 50532 downloads
Serce
Serduszko można wykorzystać jako zakładkę do książki, do zdobienia kartek okolicznościowych oraz do dekoracji pomieszczeń. Jeżeli jest potrzebna duża ilość serduszek to możemy składać je z prostokąta o proporcjach 1:4. Wówczas składanie rozpoczynamy od kroku 2.

The heart can be used as a bookmark, for decorating cards or for decorating rooms. If you need more hearts you can fold them from the recangle 1:4. In this case you have to start folding from step 2.

Serce łabędzie /

Bolesław Gargol, 15417 downloads
Serce łabędzie
Prawdopodobnie każdy z nas przycinając kwadrat z formatu A4 wyrzucał do śmieci zbędny pasek o wymiarach 210 na 87 mm. Jednak można z tym paskiem coś zrobić - ja złożyłem z niego serce-łabędzia, które z obu stron jest identyczne. Nie muszę dodawać, że figurka ta może służyć jako dodatek do walentynkowego prezentu

Ptasia zakładka / Bird bookmark

Marcin Fengler, 14211 downloads
Ptasia zakładka
I znowu nie miałeś serca odmówić tej ślicznej dziewczynie, która rozdawała ulotki? W panice rozglądasz się w tramwaju, czym by tu założyć stronę w czytanej książce, gdy zbliżasz się do swojego przystanku? Mam przyjemność zaproponować skromną zakładkę z origami - kolorowe ptaki wystające z brzegu książki poprawiają humor... Nawet jeśli jest to książka do fizyki...

Wizytownik /

Bolesław Gargol, 18152 downloads
Wizytownik
Wizytownik ten ma już 10 lat i 5 kieszeni. Gdy wykonasz go z formatu A4 będzie idealnie pasował do typowego wymiaru wizytówek i kart kredytowych.

Piesek / Dog

Monika Bońka, 30529 downloads
Piesek
Polecam wszystkim początkującym origamistom tę nieskomplikowaną figurkę pieska, która - szczerze mówiąc powstała przypadkiem z przekształcenia ducha. Zachęcam tym samym do tworzenia własnych kombinacji istniejących już figurek, ponieważ z doświadczenia wiem, jak cieszą efekty i jak to mobilizuje do dalszego składania i tworzenia. By zrobić ucho z drugiej strony należy przeciąc papier.

Serduszko z kopertą / Heart with envelope

Grzegorz Bubniak, 34697 downloads
Serduszko z kopertą
Dla zakochanych :)
Więcej zdjęć w galerii.

For those in love.
More pictures in the gallery.

Walentynka / Valentine envelope

Artur Biernacki, 23418 downloads
Walentynka
Model wymyśliłem z okazji Walentynek, pierwszy egzemplarz otrzymała ta jedyna... Przyjemnego składania.

Kormoran / Cormorant

Adam Szewczyk, 24297 downloads
Kormoran
Figurka kormorana jest moim pierwszym modelem jaki wymyśliłem, jednak nie należy do zbyt łatwych, dlatego nie polecam początkującym origamistom. Do składania najlepiej użyć papieru dwustronnie kolorowego, żeby uzyskać dziób i nogi w odmiennej barwie niż korpus. Duży wpływ na efekt końcowy ma odpowiednie wymodelowanie, ale to już inwencja twórcza kazdego składającego.

Motyl - zakładka / Butterfly bookmark

Grzegorz Bubniak, 61844 downloads
Motyl - zakładka
Motylka można wykorzystać jako narożną zakładkę do książki. Zapraszam do składania.

Butterfly can be used as a corner bookmark. Enjoy!

Listek / Leaf

Grzegorz Bubniak, 20418 downloads
Listek
Listek z bazy żurawia. Można wykorzystać np. do róży.

A leaf from a bird base. You can use it with a rose, for instance.

Papuga / Parrot

Rafał Sabat, 9679 downloads
Papuga
Przedstawiam dzisiaj jeden z moich niedawno wymyślonych modeli - papugę. Model jest stosunkowo łatwy i mam ndzieję, ze dobrze rozrysowany. Gdyby były jakieś błedy lub ktoś miałby problem to proszę pisać postaram się pomóc.

Choinka / Christmas Tree

Artur Biernacki, 14725 downloads
Choinka
Choinka z bombkami na swięta

Walentynka / Valentine envelope

Bolesław Gargol, 4461 downloads
Walentynka
Zakochani wiedzą jak wyrazić swoje uczucia, m.in. przez napisanie wiersza lub innego tekstu "lirycznego". A kiedy go już napiszą, to dobrze jest zapakować go do koperty, która w sposób wizualny podkreśli ich intencje. Wychodząc naprzeciw potrzebom serca, proponuję złożenie koperty z.. sercem. Składającym życzę udanego efektu końcowego i miłych chwil z ukochaną osobą w dniu św. Walentego.

Pegaz / Pegasus

Beleslaw Gargol, 3957 downloads
Pegaz
Zapraszam do składania papierowego pegaza

Kaczka / Duck

Tomasz Siwak, 9038 downloads
Kaczka
By kaczka wyglądała efektowniej polecamy użycie dwukolorowej kartki do składania.

Welociraptor / Velociraptor

Rafał Sabat, 6461 downloads
Welociraptor
Welociraptor był drapieżnym teropodem (dinozaurem dwunożnym) o dużym mózgu, i potężnych szczękach. Zapraszam do składania doświadczonych origamistów.

Złamane serce / Broken heart

Marcin Wołoszyn, 8131 downloads
Złamane serce
Zapraszam do składania mojego, jak do tej pory jedynego autorskiego modelu - złamanego serca. Podczas projektowania, skupiłem się głównie na uwydatnieniu jego najbardziej charakterystycznego elementu - pęknięcia. Do wykonania polecam więc, nie bez przyczyny, kartkę dwukolorową.

Zielony Smok / Green Dragon

Piotr Pluta, 10289 downloads
Zielony Smok
Figurka Zielonego Smoka powstała właściwie z przypadkowo złożonej bazy. Wykończenie modelu i osiągniecie takiego kształtu tez nie kosztowało mnie wiele pracy. Z samej figurki jestem natomiast bardzo zadowolony. Zawsze chciałem złożyć jakiegoś ciekawego smoka.

The Green Dragon was actually made from base, which wasn't folded particularly for this model another paper experiment. Final shaping didn't take me a lot of time, nor work.

Twarz Creepera / Creeper’s face

Marcin Wołoszyn, 5273 downloads
Twarz Creepera
Model twarzy creepera z gry Minecraft. Zaleca się składanie z kartki dwukolorowej - najlepiej zielono-czarnej, formatu 15x15 lub 20x20 cm.

Face of Minecraft's infamous creeper. I recommend folding from two-coloured paper - best effect is achieved form green-black combination. Size: 15x15 or 20x20 cm.

Pudełko / Box

Rafał Sabat, 686 downloads
Pudełko
Pudełko powstaje z dwóch kartek A4. Ważna jest dokładność i zachowanie proporcji. Może nie jest to tak wyszukany model jak japońskie pudełka ale może komuś spodoba się i ta prostota.

Informacja o prawach autorskich

Zabronione jest zamieszczanie diagramów przedstawionych modeli i publikowanie ich na innych stronach www, w formie drukowanej i elektronicznej bez uprzedniej zgody autora. Autor nie zezwala na opracowanie dzieła w postaci filmu instruktarzowego lub foto-diagramu. Wykorzystywanie przedstawionych na stronie modeli w celach komercyjnych wymaga podpisania z autorem stosownej umowy licencyjnej zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie praw autorskich.

Copyright note

Publishing diagrams or photos of presented models on other websites, in either printed or electronic form, is forbidden, without the authors' explicit permission. Authors do not allow exposing their artwork either as instructional films or photo-diagrams.

Making use of models and/or diagrams published on the website for commercial purposes, requires signing a proper licence agreement with the author, with respect to the copyright protection act, currently in force.
Silnik Silnik galerii i diagramów © Łukasz AdamczykOrigamiArt